18.5.2024 Obecní výlet

OÚ Drahotěšice Vás srdečně zve v sobotu 18. 5. 2024 na obecní výlet,
kde budete mít možnost navštívit zámek Kratochvíle,
rozhlednu Libín a krokodýlí ZOO v Protivíně.
Odjezd autobusu je v 9h ze zastávky na návsi.

Předávání cen za okresní kolo POODM na HZS v Č. Budějovicích

Drahotěšické děti z MH dokázaly hned v několika kategoriích 50. ročníku literární, výtvarné a digitální soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže obsadit přední příčky.
V kategorii ZŠ1 obsadila Amálka 2. místo a Kubík 3.místo. Rozárka v kategorii ZŠ2 také 3.místo. Honza se v kategorii ZŠ3 umístil na 3tím místě. Protože spousta prací byla opravdu moc pěkná a bylo těžké rozhodnout o třetích místech, rozhodla se porota udělit ještě zdařilým obrazkům čestná uznání. To obrdržela za kategorii M1 i Gábínka a v kategorii ZŠ4 Zuzka.
Slavnostní předání cen proběhlo v novém školícím centru budovy E v budějovického HZS. Po ceremoniálu probíhala ještě komentovaná prohlídka celého areálu pro děti a jejich doprovod.
Všem dětem moc gratulujeme a fandíme postupující  Amálce, Kubíkovi a Honzovi v krajském kole, aby se jich práce dobře umístily i v republikovém kole, které by mělo proběhnout do 19. 5. 2024.

Nácvik stříkání na zahájení Olympiády dětí a mládeže

Mládež z Drahotěšic se po boku velkých hasičů zúčastnila nácviku stříkání na slavnostní zahájení olympijských her dětí a mládeže, které letos hostí v čevnu Jihočeský kraj ve městech Tábor, Hluboká nad Vltavou a České Budějovice. Právě na Náplavce proběhne mimo jiné 23. 6. 2024 v rámci zahajovacího ceremoniálu po setmění multimediální show CIRCLE. V jejím rámci se uskuteční také asi 10minutová projekce na vodní stěnu. Tu zajistí svojí technikou a mužstvem dobrovolní hasičí z okolí Českých Budějovic. 
Při prvním nácviku foukal opravdu silný vítr a SDH Drahotěšice mělo svojí techniku skoro až na konci řady pěkně po větru. Takže po prvním ostrém testu byli Jirka, Kuba, Ondra, Verča, Vráťa, Honza a strojník Richard úplně mokří. Po odjezdu parníku proběhl ještě přesun techniky a proudařů blíž k sobě, aby stěna byla ucelená a technik show Circle doladil poslední prostorové detaily.

Sportovní úspěchy

Kája se ještě dopoledne před obvodovou soutěží stihla velmi úspěšně zúčastnit Krajského přeboru jednotlivců na dráze v Písku. V kategorii hod kladivem 3kg svým výkonem 30,53m jednoznačně zvítězila.
V úterý po obvodové soutěži se Zuzka účastnila krajského kola Olympijského víceboje v Táboře, kde v kategorii jednotlivců v ročníku 2009 obsadila krásné druhé místo.
Oběma holkám moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Obvodová soutěž v hasičském sportu

Poprvé organizovalo SDH Drahotěšice obvodovou soutěž pro obvody č. 7 a 8. Na fotbalové hřiště se už před polednem sjela družstva žen a mužů Dolního Bukovska, Pelejovic, Ševětína, Chotýčan, Bohunic, Všetče, Temelína a Mazelova.
Týmy poměřily své síly nejprve v dobrovolné štafetě 4 x 88m ve dvou pokusech a poté jedním pokusem v požárním útoku. Domácí družstvo obsadilo skvělé druhé místo ve štafetě a třetí v požárním útoku. Verča se Zuzkou startovaly za ženské družstvo Dolního Bukovska, se kterým s přehledem vyhrály štafetu a v požárním útoku obsadily třetí místo.
Mezi kategoriemi mužů a žen bylo vždy nutné upravit překážky nebo změnit délku drah. O to se vždy rychle a bezchybně postarala technická četa z SDH Drahotěšice. O pohodu závodníků a jejich doprovodu se skvěle starala po celé odpoledne cateringová četa z SDH Drahotěšice ve složení Vavříčkovi, Kadlecovi a Vlažní. Bleskové doplňování zásob jídla a pití skvěle operativně zajišťoval Jirka Novotný st.. Hudebního doprovodu se zhostil Tomáš Pfeffer. Zdravotnický dohled nad celou akcí měla Mirka Kovářová.
Moc děkujeme všem za pomoc s organizací, závodníkům a jejich doprovodu za účast a SDH Dolní Bukovsko za zapůjčení překážek na štafetu.