5.12.2023 Čerti až do domu

Kdo má po setmění 5. 12. 2023 zájem o návštěvu Mikuláše s anděly a čerty,
hlašte prosím hříchy dětí u paní Lenky Vavříčkové nebo Vlaďky Kyriánové.

Adventní trhy a rozsvícení vánočního stromu v Drahotěšicích

I přes sněhovou kalamitu, která Drahotěšice postihla v průběhu noci na sobotu se podařilo adventní trhy venku na návsi u vánočního stromu zorganizovat. Velké poděkování patří všem, kteří souboj se sněhem a chladným počasím nevzdali a pomohli s odklízením sněhu a přípravou prostoru pro konání trhů. Poděkování patří i všem prodejcům a hlavně kapele Vybitý baterky pod vedením J. Urbánka, která se postarala o hudební pásmo koled při rozsvěcování vánočního stromu, který je určitě nejvyšší v širokém okolí. Přejeme všem krásné prožití adventního času.

Pohádka pro děti s Mikulášskou nadílkou

V sobotu 25.12.2023 jsme se v hojném počtu sešli v KD Drahotěšice na divadelné pohádce Začarované koledy. Po jejím skončení pak čert ještě zpytoval svědomí všech přítomných dětí ohledně jejich hříchů a po zásluze jim předával nadílku od Mikuláše.
Moc děkujeme Vlaďce Kyriánové za organizaci, OÚ Drahotěšice a Janě Kursové za přípravu balíčků s nadílkou.

Zdobení perníčků

Tradiční zdobení perníčků se ve středu v centru nenechaly ujít ani ti nejmenší nebo větší s rodiči,ale zavítali i prarodiče.
Moc věem tvořilkám a tvořilům děkujeme za účast. Barevné perníčky si můžete zakoupit na adventních trzích v Drahotěšicích tuto sobotu.